Zpět na Blog
Lidé z CNC

Největší esportová liga je zpět! Sazka eLEAGUE startuje v neděli. Velké finále vygraduje na eventu s tisíci fanoušky na herním festivalu For Games

4 minuty
Celkové odměny pro týmy čtyři miliony korun. Tolik se rozdá během letošního roku v rámci nejambicioznější esportové ligy v Česku Sazka eLEAGUE. Už v neděli 21. srpna vypukne druhá část sezony, a hned nejpopulárnější herní sérií Counter-strike. Finále této týmové střílečky si pak užijí tisícovky fanoušků na velkém herním festivalu For Games, kde chystáme atraktivní stage a program, který vás vtáhne do děje esportu a už nepustí.

Zapište si do kalendářů 21. srpna! To je termín, kdy znovu rozjedeme Sazka eLEAGUE v herním titulu CS:GO (Counter-strike: Global Offensive). Tuzemská špička za poslední roky velmi vyrostla, byli jsme svědky milionových přestupů a zásadní míry profesionalizace herních organizací. To věští pro letošní grand finále, tedy druhou část sezóny, velmi vyrovnané a atraktivní zápasy, a také doplňkový program pro všechny, kteří milují nejen esport, ale i gaming.

Celkově jsme vloni zasáhli kolem 2,1 milionu lidí, kteří Sazka eLEAGUE v jejích dvou částech/splitech sledovali. Pro letošek jsme už po první části sezony na čísle kolem 1,5 milionu diváků. A zájem vidíme i na sociálních sítích. Na instagramu má liga aktuálně téměř 18 tisíc fanoušků, ještě lépe jsou na tom YouTube v kombinaci s TikTokem, kde sleduje esportové dění na 28 tisíc lidí. Vede twich.tv s téměř pětapadesáti tisíci fanoušky.

Novinky v Sazka eLEAGUE: závěrečná show, jiný harmonogram 

Letošním tahákem je samozřejmě finální boj v Counter-Strike a Dota 2, které se uskuteční na začátku říjnu na Výstavišti v Letňanech. Tam se v té době bude konat herní festival For Games a Sazka eLEAGUE na ní bude mít k dispozici velký prostor. Připravujeme tam atraktivní show, která jen umocní zážitky nejen pro fanoušky esportu. Chystáme rozmanitý doprovodný program, který zatím necháme jako překvapení. Je to teprve náš druhý ročník, kde budeme mít finále na velké stage před velkým publikem. Po úspěšném loňském For Games posouváme laťku zas o něco výš. Hráči i diváci si to určitě zaslouží. Vítěz CS:GO Sazka eLEAGUE získá bezkonkurenčně největší prize money  500 000 korun. 

Letos poprvé v historii Sazka eLEAGUE jsme se ještě rozhodli živé přenosy ze zápasů rozdělit do dvou víkendových dnů. Konec únavným několikahodinovým streamům! Vybrat si fanoušci mohou dle zápasů, které je budou zajímat. V sobotu i v neděli zprostředkujeme vždy dva a dva zápasy. Navíc nás čekají dvě kola, kdy se živě odehrají zápasy ve středu a ve čtvrtek. Inspirací je sport jako takový. Fotbalová liga se přenáší zápasy během celého víkendu a ve středu se většinou odehrají zápasy mezinárodních soutěží jako je prestižní Liga mistrů.

Novinky čekají fanoušky i ve hře Sazka Fantasy, kde mají možnost se proměnit v trenéry a složit svůj vlastní tým hráčů z těch skutečných. Podle jejich reálných výsledků pak získávají ve hře cenné body. V rámci Sazka Fantasy jsme otevřeli soutěž, ve které mohou fanoušci skládat své soupisky z oblíbených CS:GO hráčů, kteří hrají Sazka eLEAGUE. V rámci esportu si tak nadšenci přijdou na své i v druhé půlce sezony.

A67 I6565

Prolomili jsme hranice PUBG a bavili komunitu ceněným virtuálním studiem

V první polovině letošního roku jsme vedle kontinuálních esportových projektů Sazka eLEAGUE v Counter-strike a Dota2 udělali revoluci v populární hře PUBG. Ta sbírá fanoušky po celém světě nejen v PC verzi, ale i v té mobilní. Naše PUBG Sazka eLEAGUE postupně během kvalifikací, malých finálových duelů a závěrečného Grand Finale přitahovala na stream stále větší skupinu fanoušků. To, co je pro nás ale hlavně důležité je, že jsme potěšili komunitu PUBG, která projekt ve velkém ocenila. „Je to přelomová událost, která nakopne naší scénu. Turnaj o 600 tisíc je tím největším, co tu byl,” komentoval zmíněný PUBG projekt influencer a komentátor spajKK

Kromě toho jsme spustili nové virtuální studio, které uhranulo fanoušky Counter-strike přenášením nejlepšího světového turnaje PGL Major. V Antverpách jsme měli vlastní štáb, který zprostředkoval rozhovory s největšími hvězdami esportu.  A možnosti virtuálního studia jsme vyzkoušeli také v rámci League of Legends. Summer Cup disponoval největším prize money v historii hry v Česku. Možnosti, které naše studiu v Czech News Center nabídlo ocenili mimo fanoušků i samotní komentáři, včetně populárního Xnapyho. „Summer Cup osvěžil rok s League of Legends, komentátoři sem tam rádi změní prostředí a to virtuální mě letos opravdu bavilo,” uvedl milovník herního titulu League of Legends a známý influencer.

1 (2)

Esport je budoucnost a velkou prioritou celého mediálního domu CNC

Závěrem! Usilujeme o to, aby se tuzemský esport posunul ještě dál. Pracujeme na inovacích a projektech, které bychom chtěli začít realizovat už příští kalendářní rok.  Oblast esportu je pro náš mediální dům strategická priorita a proto na podzimní část Sazka eLEAGUE aktivně investujeme do růstu jak z pohledu velikosti týmu a technologií, tak optikou dalších investic do perspektivních projektů a talentu na trhu v ČR i v zahraničí. Neváhejte nás kontaktovat. Vše, co už je zprocesované a kde vám budeme moci dát zpětnou vazbu, rádi zodpovíme. 

Tagy:

EventySpolupráceesportSazkaeLeaguevideo

Co se u nás právě děje?