Zpět na Blog
Tiskové zprávy

Nový analytický projekt deníku Sport a iSport.cz. První český index, který odhalí nejofenzivnějšího hráče ligy

S novou fotbalovou sezonou spouští sportovní redakce v Czech News Center novinku z oblasti datové žurnalistiky. Jako první české sportovní médium přináší deník Sport a web iSport.cz analytický iSport index, jenž odhalí, který fotbalista v Česku má největší ofenzivní přínos. Projekt je součástí celkově nové strategie sportovního obsahu v CNC.

„Data jsou dnes ve světě sportu velké téma, které postupně objevuje i český fotbal, což je jedině dobře. Proto jsme se rozhodli vytvořit unikátní index, který tento trend podpoří a populární formou data zpřístupní i fandům kolem FORTUNA:LIGY,“ říká šéfredaktor deníku Sport i webu iSport.cz Lukáš Tomek.

S prvním kolem FORTUNA:LIGY tak fanoušci fotbalu najdou po každém z kol právě  na webu i v deníku hodnocení ofenzivních hráčů. iSport Index na základě dat od společnost WyScout a práce interních datových žurnalistů v CNC určí hráče s největším ofenzivním přínosem. A to podle zhruba 1500 událostí v každém zápase typu: přihrávky, střely, získané míče či souboje. Modelově je index postaven podobně jako tzv.„expected possession“, tedy už známý model očekávaných gólů (xG).

Projekt jde ruku v ruce i s dalšími menšími novinkami kolem sportovního obsahu mediálního domu. Těmi jsou například podcasty Dloubák a Mundial (o nejzajímavějších a nejdůležitějších událostech v českém a zahraničním fotbale a jeho zákulisí), které jsou nově k nalezení i v podcastových aplikacích, nebo licenční práva na sestřihy z vybraných zápasů Premier League a refresh TikTokového účtu, který svěřila sportovní redakce tiktokerovi s více než půl milionem sledujících Tadeáši Říhovi. „Víme, že musíme sportovní zpravodajství komunikovat všemi kanály, abychom se dostali ke všem, kteří mají o sportovní obsah zájem,” říká k tomu brand manager Patrik Kubečka.

Akcent směřuje i na strategii placeného obsahu. Nově mohou sportovní fanoušci díky konsolidované službě Premium Plus sledovat (nejen) sportovní video obsah bez reklam. 

Tagy:

printonlinesportiSport.czPodcastBIpremium

Co se u nás právě děje?