Zpět na Blog
Právě nabízíme

Taleb, Marks nebo Younger. Světové špičky přijedou v říjnu do Prahy na konferenci SH!FTS. Promluví i Fiala

Společnost, ekonomika, technologie, geopolitika, ale i náš způsob práce a života procházejí sérií neustálých proměn. S těmi, kdo chtějí radikální transformace kolem nás pochopit a těžit z nich, se o jedinečné know-how podělí zahraniční hvězdy byznysu. Na říjnové konferenci SH!FTS v Praze totiž vystoupí například Nassim Nicholas Taleb, Howard Marks nebo Alex Younger. Účast potvrdil také Petr Fiala, současný předseda vlády České republiky.

Přestože život v časech klidu nám není souzený, jsou tady různé způsoby, jak na současnou situaci reagovat. Můžete nedělat nic a doufat, že velké změny odezní. Tím se však vystavujete vyšším rizikům a stáváte se fragilní. Druhou cestou je být antifragilní – nejen tyto změny přijmout a proplout jimi, ale naučit se z nich těžit a v životě i podnikání tak prosperovat. Tento přístup volí investoři a byznysmeni budoucnosti. A je také jednou z nejdůležitějších tezí hlavního řečníka konference – Nassima Nicholase Taleba,” popisuje akci Nikita Poljakov, šéfredaktor oblíbeného byznysového deníku e15, který konferenci SH!FTS, ještě společně s J&T Bankou, spolupořádá.  

1080x1080 Shifts Taleb Live

Na jedinečnou akci, která se uskuteční 17. října ve Foru Karlín, láká početný seznam zvučných jmen. Zmíněný Taleb je jednou z hlavních hvězd dne. Po 21 letech, kdy se věnoval riziku prakticky jako kvantitativní trader, se stal výzkumníkem filozofických, matematických a reálných problémů pravděpodobnosti. Je autorem světových bestsellerů jako Černá labuť, Antifragilita nebo Zrádná nahodilost. V současnosti je významným profesorem risk inženýrství na fakultě inženýrství univerzity NYU a na twitteru ho sleduje téměř milion fanoušků. Ve Foru Karlín zahájí úvodní panel nazvaný jako Antifragilita: jak těžit z nejistoty a chaosu. Ve svém vstupu vysvětlí, že opakem křehkosti je antifragilita, tedy kvalita, díky které můžeme ze změn a šoků těžit. Zároveň představí svůj pohled na rizika současného finančního systému a sdělí doporučení, jak se před nimi chránit.

Tématu geopolitických rizik a jejich dopadu na byznys se bude věnovat Sir Alex Younger, bývalý šéf ("C") britské rozvědky SIS, známé také jako MI6. V této funkci působil 6 let, v letech 2014 až 2020, a v roce 2019 se stal nejdéle sloužícím šéfem MI6 za posledních 50 let. Jako operativní důstojník sloužil na misích v Evropě, Afghánistánu a na Blízkém východě. I proto je v současnosti vyhledávaným řečníkem v otázkách geopolitiky. Dalším významným hostem bude třeba Howard Marks, americký investor a spisovatel. Je spoluzakladatelem a spolupředsedou společnosti Oaktree Capital Management, největšího investora do problémových finančních aktiv po celém světě. Marks je v investiční komunitě obdivován pro své „poznámky“, které podrobně popisují jeho investiční strategie a vhled do ekonomiky a jsou zveřejněny na webových stránkách Oaktree. Na SH!FTS bude mluvit o nastávající sea change” ve světě investování. 

1080x1080 Shifts Marks Live

Důležitým českým hostem se stane Petr Fiala, současný předseda vlády České republiky, který svým úvodním slovem celou akci zahájí. Konference se pak dotkne i dalších aktuálních témat, jakými jsou třeba umělá inteligence a dopad jejího rychlého nástupu na světovou ekonomiku nebo investování, ESG a jak tento moderní koncept postavit racionálně, ekvitní investice v Česku nebo nová valuační realita. Těšit se návštěvníci mohou i na rozhovory s českými nebo slovenskými finančními velikány, které organizátoři akce postupně odtajní. 

Více informací a koupě vstupenek na webu akce: https://www.shiftsprague.com/.

Tagy:

EventyE15Nikita PoljakovudržitelnostAIbyznysfinancegeopolitika

Co se u nás právě děje?