Zpět na Blog
Novinky o titulech

Podry & Vacíno obohatili svět sportovních (fotbalových) podcastů

2 minuty
Jak nejraději konzumujete sportovní novinky a výsledky? Když to sečteme, způsobů je určitě hodně. I proto se poměrně objemná sportovní redakce v Czech News Center snaží cílit na potřeby sportovních fanoušků co nejvíce cestami. Jednou z nich je třeba nový fotbalový podcast/videocast.

Podry & Vacíno je pořad webu iSport.cz, ve kterém redaktoři Jan Podroužek s Janem Vackem komentují dění ve FORTUNA:LIZE. Vyjadřují se k tomu nejdůležitějšímu, nejzajímavějšímu a nejzábavnějšímu dění kolem Slavie, Sparty a celé české ligy. Jejich komentář vychází každé pondělí v 18:00 na iSport.cz, YouTube, Spotify a dalších podcastových platformách.

Prozatím je venku prvních pět dílů s čtyřiceti až padesáti-minutovou stopáží. A sklízí úspěchy. Po prvních pěti dílech máme na hlavních video platformách, tedy na webu a Youtube, skvělá čísla. Je to okolo 30 000 views na díl. Když k tomu navíc přičteme podcastové aplikace, teasingy a klipy na sociálních sítích, dostáváme se v průměru až k 120 000 zhlédnutí za díl,” komentuje novinku Patrik Kubečka, který se stará primárně o o marketingovou strategii a komunikaci sportovních titulů deníku Sport a webu iSport.cz.

Nejedná se však o jediné podcasty z dílny tohoto týmu. Pravidelně se nejen v podcastových aplikacích objevuje třeba i Dloubák, který se věnuje komplexně všem událostem českého fotbalu a jeho zákulisí. Zasvěceně, v souvislostech, s nadhledem. S redaktory Sportu i odborníky z fotbalového prostředí, pod taktovkou redaktora Martina Vaita. 

“Není žádným překvapením, a vyplývá to i z průzkumů, že Češi milují fotbal. Například podle studie Kantaru* z léta 2022 přitahuje v rámci sledování sportovních událostí nejvíce očí českých diváků právě trio lední hokej, fotbal a biatlon. I proto se snažíme tenhle zážitek neustále zdokonalovat. Fanoušci chtějí víc, než se podívat na výsledky, zajímá je kontext, zákulisí, co se děje kolem, ale také analýzy, odbornější komentáře či glosy. Pořad Podry a Vacíno se zaměřuje na události z Fortuna Ligy trochu v odlehčenější formě, Ligový insider jde oproti tomu více do hloubky a odbornosti díky hostům. A v pořadu Dloubák se řeší nadčasová fotbalová témata z Česka i zahraničí,” doplňuje Lukáš Tomek, šéf integrovaného sportovního newsroomu v CNC.

 

* zdroj:  https://cz.kantar.com/2022/06/cesi-a-sport-v-roce-2022-surfujeme-radeji-na-internetu-nez-na-vode/

Tagy:

sportiSport.czPodcastsocialYoutubefotbal

Co se u nás právě děje?