Zpět na Blog
Tiskové zprávy

Milionová liga v esportu jde do finále. Zažijte bouřlivou atmosféru na festivalu For Games a sledujte nejlepší domácí profesionály

Velká stage, plné ochozy fanoušků, soutěživost a skvělá show. To jsou jen fragmenty toho, co čeká tuzemský esport od 6. do 9. října v pražských Letňanech. V prostorách tamního výstaviště se koná herní veletrh For Games. Jedním z taháků pro všechny milovníky gamingu i kompetitivního hraní je vyvrcholení největší domácí esportové soutěže Sazka eLEAGUE.

Ve světě esport vyprodává velké arény a i u nás se těší čím dál větší popularitě. Už loni na herním festivalu For Games praskaly tribuny ve švech a my si mohli vychutnat tenhle fenomén se vším všudy. Účast na velké scéně si pochvalovala i jedna z největších českých hvězd v Counter-Strike David Bílý, který má na sobě cenovku v řádu milionů korun. „Minule to bylo fakt velké a fanoušci byli úplně šílení. Hrozně jsem si to užil a jsem rád, že jsme letos favorité,” popsal Bílý, který hraje za liberecký tým Sinners pod přezdívkou forsyy.

Robustnější show a atmosféra jak z hokejových arén

„Oproti loňsku jsme posunuli ještě dál už tak kvalitní produkci celé show. Máme připravenou větší stage, která bude páteří celého veletrhu For Games. Chystáme i bohatý doprovodný program. Vyladili jsme zahajovací ceremoniál, součástí bude i módní přehlídka s merchem jednotlivých týmů a fanoušci se budou moci potkat s řadou oblíbených influencerů. V čele se Xnapym, který provede zápasy v Counter-Striku,” přibližuje Filip Štěrba z Czech News Center, mediálního domu, který Sazka eLEAGUE pořádá. „Inspirovali jsme se řadou světově proslulých esportových akcí, takže se návštěvníci veletrhu rozhodně nebudou nudit. Poznáte, že fanoušci Counter-Striku dokáží být bouřliví stejně jako kotel na zápasech třeba v hokeji," doplňuje.

Nechte se i vy strhnout atmosférou a setkejte se s fenoménem esportu tváří v tvář. Veletrh For Games je na programu od čtvrtka 6. října do neděle 9. října. Co vás čeká? Krásně to shrnul další profesionál v Counter-Strike, Vít Pohlot alias nbqq, který reprezentuje pardubickou organizaci Dynamo Eclot: „Atmosféra turnaje, podpora diváků, spoluhráči jsou něco, co dělá z počítačových her esport.”

Roční prizepool Sazka eLEAGUE činí rekordní 4 miliony korun!

Před tisícovkami lidí se utkají ty nejlepší tuzemské týmy v herních titulech Counter-Strike a Dota 2. Hrát se bude o rekordní prize money. CNC ve spolupráci s hlavním partnerem společností Sazka rozdávají jen v roce 2022 na 4 000 000 korun! Nepropásněte svou šanci a rozhodně si kupte lístek. Těšíme se na vás. Veškeré informace o největší české esportové lize najdete na webu www.sazkaeleague.cz. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích. Třeba na instagramu, kde si můžete zasoutěžit i o skvělé nejen gamingové ceny. 

Esportový program na For Games

Čtvrtek, 6. října: Den s FIFA 23

Pátek, 7. října: Semifinále Counter-Strike Sazka eLEAGUE

Sobota, 8. října: Grand Finále Counter-Strike Sazka eLEAGUE

Neděle, 9. října: Grand Finále Dota 2 Sazka eLEAGUE

Tagy:

EventyesportsportSazkaeLeaguesocial

Co se u nás právě děje?