Zpět na Blog
Tiskové zprávy

Martin Bartkovský novým šéfredaktorem Reflexu

Český týdeník Reflex má nové vedení. Do čela celé redakce nastupuje Martin Bartkovský, který dosud šéfoval webu Reflex.cz. Tým zároveň vrací Prostor X a láká na obsahové novinky.

Kultovní společenský titul z mediálního domu Czech News Center nabízí od prosince hned několik změn. Post šéfredaktora Reflexu si od Viliama Bucherta přebírá Martin Bartkovský, dosavadní šéf webu. Buchert působil v dočasném vedení od ledna, nyní se vrátí k původní roli hlavního editora a komentátora tohoto názorového média.

„V Reflexu pracuji sedm let a mám tu značku velmi rád. Beru jako velké privilegium a zároveň jako ohromný závazek, že se šéfredaktorem takto významného českého média stává novinář mojí generace, tedy člověk narozený na začátku 90. let. Mým úkolem je obsah nejen omladit, ale konečně více propojit fungování printové a onlinové části redakce. Chci, aby byl Reflex na papíře, na webu i v podcastových platformách názorově pestrý, odvážný, zábavný i drzý, jak tomu bylo v jeho počátku a na co se občas trochu zapomíná. Děkuji Viliamovi za to, jak redakci vedl a že se rozhodl v ní zůstat a nadále mi s Reflexem pomáhat,” říká k novince Martin Bartkovský

Ten působí v redakci od listopadu 2016, kdy přišel posílit zejména online obsah a video tvorbu, v roce 2022 se pak stal šéfredaktorem webu reflex.cz. Bartkovský stál také u zrodu zajímavých obsahových projektů, jakými jsou třeba Kecy a politika nebo jeden z oceňovaných podcastů Hodina dějepichu (více tady). V minulosti pracoval pro Českou televizi, TV Nova nebo internetovou televizi Stream.cz, aktuálně je mj. výraznou osobností českého X (twitteru) s více než 55 tisíci sledujícich. 

S jeho nástupem láká Reflex hned na několik novinek. Jednou z nich je triáda nových video-pořadů, které se spustí na přelomu prosince a ledna a jsou jimi Retroview, Večerka a Kontext Viliama Bucherta. Retroview se vrací ke kultovním rozhovorům v časopisu Reflex z devadesátých a nultých let, na které mají jejich respondenti možnost se znovu podívat, mnohdy i po desítkách let, a zhodnotit, co by udělali jinak. V prvních dílech se objeví Lenka Dusilová, Kristýna Leichtová či Daniela Drtinová. Pořad moderuje Kateřina Boušková.

Kontext Viliama Bucherta bude ryze politickým rozhovorovým pořadem vedeným s těžkými váhami české politiky. Buchert má za sebou obsáhlý rozhovor s exprezidentem Milošem Zemanem, dalším hostem bude Václav Klaus a v plánu je samozřejmě i současný prezident. Rozhovory Viliama Bucherta přirozeně doplní Prostor X, který po odchodu moderátora Čestmíra Strakatého přebralo moderátorské trio ve složení Martin Bryś, Oliver Adámek a Martin Bartkovský. Bryś i Adámek jsou zkušení editoři webu reflex.cz, kteří za sebou mají moderace prezidentských rozhovorových speciálů. Obnovený Prostor X se těší velké divácké oblibě, rozhovor s lékařem Danem Rakušanem je nejsledovanější epizodou pořadu od roku 2020. 

Večerka, která startuje v lednu, nabídne naopak velmi neformální a kratší rozhovory s osobnostmi z kulturní scény, cílit bude svým obsahem i designem studia primárně na mladé. Moderovat ji bude Kateřina Ondráčková, která je posluchačům známá jako Panda z podcastu Mrzení.

Poslední novinkou je obsahová platforma hodinadejepichu.cz, která nabídne publiku veškerý obsah populárního video-castu Hodina dějepichu. V průběhu prosince dokonce rozšířený i o prémiovou, a tedy placenou část. Bude tak prvním video-castem z Czech News Center, který otestuje nový distribuční kanál i technologii. 

„Změny v Reflexu kopírují hned několik úrovní, jak přemýšlíme nad obsahem. Ať už je to práce s jednotlivými cílovými skupinami a obsah pro ně, tvořený na míru, tak multi-distribuce optikou kanálů, které využíváme. Úzce na to navazuje samozřejmě i strategie monetizace obsahu a práce s tvůrci, kteří jej tvoří. V tomto směru je pro nás velkým krokem tahle první vlaštovka, kdy Hodina dějepichu dostane svůj uživatelsky velmi komfortní web, který jeho fanouškům poskytne klasický i prémiový obsah, tedy to, co chtějí, a to s rychlou a inovativní technologií, což je přesně to, co potřebují. Což jde ruku v ruce s tím, aby byli spokojeni i naši tvůrci,” doplňuje Martina Říhová, CEO Czech News Center.

Tagy:

vedenístrategieprintonlineReflexPodcastvideopremiumtvůrciHodina dějepichu

Co se u nás právě děje?