Zpět na Blog
Právě nabízíme

Reklamní video a nativní formáty: V Czech News Center jdeme s dobou a ještě trochu dál

5 minut
Nejoblíbenější marketingový nástroj pro marketéry i zákazníky, skvělý dosah i budování důvěryhodnosti brandu. To vše se skrývá pod videem, fenoménem dnešní doby. Statistiky jasně ukazují, že video obsah stojí na špičce online světa a má smysl do něj investovat. Jak k jeho tvorbě přistupujeme v mediahousu Czech News Center a co vše nabízíme klientům a našim uživatelům?

Popularita videa za posledních 5 let celosvětově vzrostla o více než 20 procent. Data z roku 2021 říkají, že průměrný člověk stráví u sledování více než 100 minut denně. Společnosti a veřejně známé osobnosti, které ve své marketingové strategii nemají zahrnuto video, přichází o velkou část potenciálních zákazníků a příznivců. Více než polovina lidí sleduje video content každý den. Podobné procento by chtělo zvýšit počet reklamních videí značek, které podporují. V době love brandů je to jasná zpráva pro všechny společnosti. Reklamní video obsah se stává žádoucím a nepostradatelným. 

Od roku 2021 prochází Czech News Center digitální transformací, která se dotýká všech interních procesů, ale přímo také našich uživatelů a klientů. Za poslední dva roky jsme společně s Czech Video Center rozšířili nabídku stávajícího video contentu i obsahu na míru. V první fázi jsme vytvořili video balíčky pro naše klienty, rozlišené zejména dle užití a cíle videa. Nabídli jsme klientům různé video formáty, které umíme skvěle propojit s publikací na našich webech, ale také s rádiem nebo crossově, tedy skrze všechny mediatypy. Tento první krůček v restartu video tvorby CNC přinesl za rok 2021 trojnásobně větší produkci videí. Ověřili jsme si, že jsou reklamní videa nezbytnou součástí většiny kampaní, ale také obsahem, který naše uživatele zajímá. Ve srovnání s konkurencí se nám podařilo propojit všechny služby velkého mediálního domu s produkcí podobnou fungování reklamní agentury. Videa totiž nejen publikujeme, ale také zajišťujeme výrobu od konceptu, scénáře, režie až po finální odevzdání klientovi pro vlastní užití. Jednoduše a efektivně nabízíme pod jednou střechou PR videa, online reklamy, spoty i content na sociální sítě.

Kromě toho vzniklo pod hlavičkou CNC v posledních dvou letech několik infotainment a diskusních pořadů, do kterých se klienti mohou zapojit. Ve spolupráce s webem Ženy.cz a deníkem E15 jsme nově odstartovali video podcastový pořad Byzy ženy, který má za cíl inspirovat, motivovat i vzdělávat. Na podzim tohoto roku vychází také první série projektu Fresh Cash o finanční a digitální gramotnosti. K většině obsahu se generace Z a mileniálové dostávají přes sociální sítě. Právě proto projekt Fresh Cash bude fungovat právě na těchto platformách. Sociální sítě s sebou přináší neustále se vyvíjející trendy, na které chceme reagovat jak v redakčním, tak v komerčním video obsahu.

Na konci léta vyšel první díl pořadu Testováno mámou, který najdete na našich webech určených pro maminky. Pořadem provází populární blogerka a youtuberka Kamča Linda Sedláčková. Naším cílem je pracovat na nových projektech s přesahem, do kterých budou zapojeny i známé osobnosti. Chceme přinést uživatelům i klientům content, který nezapadne a půjde ruku v ruce s dobou i vývojem. 

Zvyšování povědomí o značce a produktech totiž vede k zájmu uživatelů. Chtějí se zkrátka dozvědět víc. Video má v tomto ohledu velkou přidanou hodnotu: za krátký čas může říct spoustu informací, vzbudit v uživateli emoci a ještě mít jasné call to action. Samotná reklama ale nestačí. Díky nativním formátům se mohou brandy dostat do širšího povědomí a k cílovým skupinám, které by jinak těžko oslovily. A skvěle v tomto ohledu fungují také CSR projekty. Jsou skvělým pojítkem pro podporu nezávislého obsahu a zvýšení povědomí o tématu a cílech značky. 

 

Zdroj: 

Zenith Media. https://www.zenithmedia.com/online-video-viewing-to-reach-100-minutes-a-day-in-2021/ , HubSpot. https://blog.hubspot.com/marketing/content-trends-preferences, 

Tagy:

video

Ke stažení

Co se u nás právě děje?