Zpět na Blog
Právě nabízíme

Obsahové newslettery zažívají boom. Jak s nimi pracujeme u nás?

Newslettery, jejichž cílem je konzumace obsahu přímo v e-mailové schránce a nikoliv zvýšení návštěvnosti webu, jsou trendem ve světě i na domácím trhu. CNC se touto cestou vydává také a na svém kontě má již několik úspěšných projektů. Pro usnadnění vývoje a přípravy newsletterů nyní vznikla nová obsahová šablona.

CNC se letos ve své e-mailingové strategii soustředí na hledání unikátních forem obsahu pro jednotlivé tituly. Další formou distribuce obsahu jsou newslettery, u nichž lze zapojit monetizaci v podobě služby Premium a Premium+ či prodeje partnerství. Cenné jsou samozřejmě i samotné registrované kontakty, jejichž hodnotu je možné nadále zvyšovat.

Abychom zvládli rychleji tvořit nové newslettery a snížili náročnost jejich vývoje na minimum, vznikla nová flexibilní šablona, která je maximálně editovatelná a dokáže se přizpůsobit potřebám jednotlivých redakcí. Je samozřejmé, že pro každý titul bude nutné najít vlastní specifickou cestu, a věříme, že se to i díky nové flexibilní šabloně podaří,“ říká Kateřina Kudrnová, která se v CNC stará o strategii e-mailingu. 

První vlaštovkou, která v této nové podobě vznikla, je Investiční newsletter E15. Redaktor deníku E15 Jaroslav Krejčí pro něj každý týden připravuje souhrn toho nejdůležitějšího ze světa investic za poslední týden: fakta, postřehy, zajímavosti. Projekt odstartoval koncem roku 2022 a za pouhé dva měsíce fungování se už mohl pochlubit téměř tisícovkou odběratelů. Toto číslo následně značně narostlo po kampani na sociálních sítích. Investiční newsletter nabízí možnost partnerského obsahu, obchodním partnerem je nyní J&T Banka. Chcete i vy být o krok napřed ve světě investic? K odběru newsletteru se můžete přihlásit zde.

V lednu 2023 jsme spustili hokejový newsletter Ryšavý Kuchař, který mezi českou konkurencí nemá obdoby. Redaktoři Pavel Ryšavý a Ondřej Kuchař sestavují pro čtenáře jednou týdně přehled všeho nejdůležitějšího, co se děje na ledě i mimo něj. Věříme, že se řady jeho fanoušků budou rozrůstat s blížícím se hokejovým MS. Vyzkoušet náš newsletter nabitý hokejem můžete zde.

Kuchar 650x400

Samozřejmě i hokejový newsletter umožňuje obchodním partnerům prezentaci obsahu, stejně jako následující horká novinka.

Tou je newsletter Ve zpětném zrcátku, který tvoří redakce auto.cz. Testy, zajímavosti a novinky ze světa aut dostávají zájemci od 18. dubna, přičemž počet odběratelů newsletteru roste hned od počátku raketovým tempem. Buďte i vy jedním z nich! Stačí se jen přihlásit.

 Ve Zpetnem ZrcatkuTagy:

onlineiSport.czE15newsletterauto

Co se u nás právě děje?