Zpět na Blog
Technologie

Nový srovnávač cen HobbyKompas.cz přináší AI do světa hobby, stavebnin a zahrady

Oddělení e-commerce v CNC postavilo nový inovativní srovnávač cen HobbyKompas.cz. Proč inovativní? Služba je totiž založená na umělé inteligenci (AI). HobbyKompas.cz se tak stává prvním AI založeným online srovnávačem cen v Česku. Navíc, tento srovnávač se specificky zaměřuje na hobby segment, což je jeho další prvenství na českém trhu.

Nový online srovnávač cen se zaměřuje na kategorie jako Hobby, Stavebniny, Dílna, Dům a Zahrada, čímž reaguje na rostoucí zájem o tento trh, dnešní omezenou možnost srovnání cen v těchto specifických oblastech a malé konkurenční prostředí. Projekt má v rámci segmentu v plánu využít rozsáhlé možnosti tvorby obsahu, které umožňuje právě vznik pod střechou mediálního domu. 

HobbyKompas.cz využívá technologie AI k automatické tvorbě a třídění obsahu. Tento systém získává informace o produktech a e-shopech z databáze partnera Heureka Group. Na základě těchto informací AI vytváří unikátní popisy produktů a efektivně třídí produkty. Součástí tohoto procesu je také vytváření intuitivních filtrů a podkategorií, odpovídající běžným vyhledávacím kritériím uživatelů. 

V plánu je i rozšíření sortimentu produktů za hranice současné nabídky od Heureka Group i České republiky. Toto rozšíření bude zahrnovat přímé napojení na specifické obchody zaměřené na hobby produkty. Tento krok otevírá HobbyKompasu možnost přinášet širší a rozmanitější výběr zboží svým uživatelům, včetně srovnání nabídek se zahraničními e-shopy.

I když je HobbyKompas.cz zatím v rané fázi svého vývoje (MVP) a tým stále pracuje na vylepšování a odstraňování drobných nedostatků, jedna významná funkce je již integrovaná a dostupná od samého spuštění služby. Jde o funkci "Nákupní seznam". Tato funkce umožňuje uživatelům přidávat produkty do seznamu a následně jim poskytuje informace o tom, kde mohou celý tento seznam zakoupit za nejlepší možnou cenu. Tím ušetří zákazníkům jak čas, tak peníze. Nákupní seznamy navíc generují unikátní URL adresy, což umožňuje sdílení seznamů s ostatními uživateli a jejich další využití v rámci obsahu.

Už teď jsou v plánu či dokonce v přípravě další funkce, které mají uživatelům maximálně usnadnit výběr zboží pro jejich hobby projekty. Protože se v oblasti AGI (artificial general intelligence) neustále otevírají nové cesty, jak být ve vývoji produktů efektivní, právě na HobbyKompasu.cz testuje e-commerce tým nejnovější technologie a funguje trochu jako inovativní laboratoř pro CNC. 

Tagy:

onlineecommerceAI

Co se u nás právě děje?