Zpět na Blog
Tiskové zprávy

Czech News Center ruší tradiční výstavu aut na pražských náplavkách. Povolenou akci zhatili pražští politici

Poslední prázdninový víkend v Praze měl už tradičně patřit milovníkům aut, ale i dalších zajímavostí a ikon z oblasti motorismu a moderní mobility. Plánovanou akci Město v pohybu, s původním názvem Auta na náplavce, však byl mediální dům nucený zrušit. Důvodem je nestandardní jednání části magistrátu tvořené Pirátskou stranou v čele s primátorem. Ti přes dřívější povolení akce hlavním městem Praha najednou bezdůvodně blokovali a protahovali podpis smlouvy, bez níž nejde event uskutečnit. Následné znovuschválení přišlo v momentu, kdy CNC oznámilo zrušení, protože už nebylo možné akci včas zrealizovat.

Město v pohybu, navazující na předchozí úspěšné ročníky Aut na náplavce, bylo schválenou platformou věnující se budoucnosti městské mobility, cestování prostřednictvím udržitelných, integrovaných i moderních dopravních možností, i místem k diskuzi veřejnosti, municipalit a soukromého sektoru nad společnými vizemi. Událost, která se měla pod taktovkou CNC uskutečnit od čtvrtka 25. srpna do neděle 28. srpna na náplavkách pražského Rašínova a Hořejšího nábřeží, získala zelenou už na začátku května. V polovině června mělo dojít k podpisu smlouvy, nicméně část vládnoucích pražských politiků najednou akci zpochybnila.

Nechápeme naprosto nestandardní jednání části vedení hlavního města Praha, které nakonec vyústilo až ve zrušení celé akce. S magistrátem jsme, jako každý rok, dojednávali smlouvu o pronájmu náplavek s předstihem tak, aby byl dodržen celkový časový harmonogram všech příprav. Už v květnu jsme si schválili koncept celého eventu a získali řadu udělených záštit nad ním, od městských částí Prahy 2 a 5, magistrátního radního Jana Chabra i kurátora náplavek Petra Hozmana. Následovalo písemné potvrzení, že podepíšeme pronájem. V posledních týdnech najednou začala menšinová část magistrátu, tvořená členy Pirátské strany, akci zpochybňovat,” vysvětluje Tomáš Stránský, jeden z generálních ředitelů mediahousu.

I přes veškeré naše snažení situaci vyřešit, včetně upozorňování na následky protahování podpisu smlouvy, hlavní město Praha přestalo kooperovat. Odkládalo podpis smlouvy o nájmu tak dlouho, že nás dovedlo do situace, kdy už nejsme schopni celý event zrealizovat. A to nejen organizačně, ale i z hlediska dalších návazných povolení a záborů, jejichž podmínkou je právě uzavřená smlouva o pronájmu s hlavním městem Praha,” doplňuje Stránský. Nejvíce nás mrzí, že tato patová situace, kterou členové magistrátu způsobili, má dopad i na naše partnery a hlavně pravidelné návštěvníky akce. Určitě budeme požadovat adekvátní náhradu,” uzavírá Stránský. Tagy:

EventySpolupráceauto-moto

Co se u nás právě děje?