Zpět na Blog
Tiskové zprávy

Bohumil Pečinka končí jako zástupce šéfredaktora týdeníku Reflex, zůstává v redakci jako komentátor

Od 1. června dochází ke změně ve vedení týdeníku Reflex. Po dohodě s šéfredaktorem Markem Stonišem rezignoval na funkci zástupce šéfredaktora Bohumil Pečinka.

„Dohodli jsme se na novém modelu fungování. Bohumil zůstává politickým komentátorem a politickým reportérem Reflexu, který se bude nadále podílet na jeho názorové profilaci, končí pouze jeho manažerské povinnosti spojené s funkcí zástupce šéfredaktora a řízení politické rubriky,“ vysvětluje Marek Stoniš. Bohumil Pečinka je autorskou ikonou Reflexu, provází jej prakticky od samotného vzniku časopisu před 32 lety.  „Kromě toho, že jsme přátelé, považuji Bohumila za jednu z nejvýraznějších osobností české politické žurnalistiky a jsem tedy rád, že naši čtenáři se s ním budou potkávat na našich stránkách, a to nejen papírových, ale i webových, i nadále. Chystáme několik zajímavých projektů, spojených s blížícími se volbami komunálními i prezidentskými, a věřím tedy, že se my všichni, komu není lhostejný další osud naší země, máme nač těšit,” doplňuje Stoniš.

Pečinka se rozloučil se slovy: „Byl jsem něco mezi editorem a dramaturgem, zvláště politické části tištěného Reflexu. Byla to pěkná léta pro mě a věřím, že i pro časopis. V posledních měsících jsem přehodnotil některé své priority, a řekl si, že by bylo dobré jít dál. Profesně se chci více věnovat psaní a práci spojené s rozvíjením podcastu Kecy a politika. Chci touto cestou poděkovat všem čtenářům, kteří mě i Reflex četli a drželi nám palce. A hlavně: děkuji všem kolegům za skvělou spolupráci, které si vážím. Rozhodně neodcházím s bouchnutím dveří, ale nadějí, že nová spolupráce může být přínosná pro ně i pro mě.”

Co se u nás právě děje?