Zpět na Blog
Novinky o titulech

Reflex si zahraje ve filmu

2 minuty
Pod taktovkou scénáristy Marka Epsteina, režiséra Jiřího Stracha a České televize vznikal na sklonku prázdnin televizní snímek, který prostřednictvím vzpomínek upozorňuje na hrůzy totalitní moci a zprostředkovává reálné zážitky ze sovětského gulagu. V tomto silném díle si zahraje Jiřina Bohdalová, ale i speciální číslo týdeníku Reflex. V redakci se také natáčelo.

Před dvěma lety daroval scenárista Marek Epstein k devadesátým narozeninám Jiřině Bohdalové příběh, který režisér Jiří Strach nazval něžným, citlivým a lidským. Natáčí jej pod názvem Svatá a herečka v něm hraje vitální ženu ve vyšším důchodovém věku, která o svém životě v nápravně-výchovném táboře stalinistického Sovětského svazu píše knihy a o hrůzách totalitní moci přednáší na školách. Zaujme i novinářku, která o jejím osudu ví víc než kdokoliv jiný.

Ne náhodou se několik scén z novinářského prostředí odehrává v redakci, kterou zdobí všeobecně známé a nápadné červené X. Nadčasový příběh o hranicích a interpretacích pravdy a lži a svobodě jako životním poselství svou ideou kopíruje mantru Reflexu, a tak redakce vytvořila pro natáčení speciální dobové tištěné číslo. Právě v redakci Reflexu se však také natáčelo a diváci obrazovek České televize se můžou v příštím roce, s premiérou snímku, těšit na, pro nás vážený, "product placement". 

Po boku Jiřiny Bohdalové se v připravovaném snímku dále objeví Lenka Vlasáková coby dcera hlavní představitelky a Pavla Beretová v roli neodbytné novinářky. Natáčení filmu s prozatímním názvem Svatá skončilo v září, ve vysílání České televize se objeví příští rok.

Prohlédněte si několik zajímavých fotografií z natáčení v redakci!

Poj 7346

Poj 7421

Poj 7341

Poj 7381

 

Tagy:

ReflexreklamazajímavostTV

Co se u nás právě děje?