Zpět na Blog
Právě nabízíme

Moderní město: Nový pořad redakce E15 mapuje ty nejzajímavější developerské projekty

4 minuty
Rok 2023 jsme v redakci E15 odstartovali mimo jiné pilotním dílem nového pořadu Moderní město. Cílem pořadu je představit unikátní developerské projekty, které hýbou českou architekturou. První díl jsme věnovali projektu Vanguard v pražských Modřanech a loftovému bydlení.

Zákulisí české moderní architektury

Zajímavá řešení, nevšední lokality i světový design. V pořadu Moderní město chceme postupně zmapovat klenoty moderní architektury, developerské projekty, ale také představit osobnosti, které udávají směr urbanismu v českých městech. 

V relativně krátké stopáži jednotlivých epizod poodhalíme zákulisí nových staveb a jejich technické a architektonické řešení. Součástí každého dílu budou rozhovory s architekty, designéry, developery, investory nebo třeba také majiteli. Divák má proto možnost seznámit se s budovou od přízemí až po střechu a nechat se provázet od těch nejpovolanějších z oboru. Moderátorku pořadu je Kateřina Boušková, která je na mediální dům Czech News Center přímo navázána a trvale spolupracuje zejména s redakcí časopisu Reflex. 

Opravdový loft aneb neomezené možnosti a chytrá řešení

Pilotní díl pořadu Moderní město jsme věnovali pražskému projektu Vanguard. Bývalá továrna na letecké stroje Microna se postupně mění v luxusní loftové bydlení, které bude mít první autovýtah s parkováním přímo u loftu, kinosál, saunu, bazén nebo střešní zahrady. Vanguard je unikátním komplexem, který svým obyvatelům nabídne plnohodnotné zázemí propojující společenský život se soukromým komfortem. 

Ve čtrnáctipatrové industriální budově o rozloze šestnáct tisíc metrů čtverečních jsme prozkoumali každý kout. Nahlédli jsme do dvou vzorových loftů a vyzpovídali designérky Ivanku Kowalski z Ivanka Kowalski Atelier a Radku Valovou ze studia OOOOX. Tento díl vznikl ve spolupráci s Pražskou správou nemovitostí (PSN).

Podívejte se na první díl pořadu Moderní město: 

 

Tagy:

onlineprácereklamaE15video

Ke stažení

Co se u nás právě děje?