Zpět na Blog
Tiskové zprávy

Festival ABC potřetí rozdovádí Prahu

ABC, tradiční časopis pro děti na druhém stupni základních škol, pořádá třetí ročník svého rodinného festivalu. Uskuteční se o víkendu 28. a 29. května v Národním zemědělském muzeu v Praze.

„Festival ABC je v podstatě zosobněné ábíčko. Jako kdybyste stránky našeho časopisu a webu abicko.cz probudili k životu. Ukázky moderních technologií a vědeckých experimentů i plejáda popkulturních hostů od zpěváků či youtuberů přes cestovatele až po herní vývojáře. To všechno míří hlavně na čtenáře od deseti do patnácti let. Záměrně uvádím slovíčko hlavně, protože v redakci dobře víme, že ábíčko v rodinách čtou často a rádi i dospěláci,” říká k akci šéfredaktor časopisu ABC Zdeněk Ležák.  

Festival se bude odehrávat ve všech patrech muzea i ve venkovních prostorách před a za budovou. Na hlavní stage se vystřídá přes dvě desítky hostů jako youtuber Martin Rota, tanečník Honza Onder, kouzelník Pavel Kožíšek, herci Divadla Broadway, zpěvačka Ema Karpeles nebo stand up komik a spisovatel Lukáš Pavlásek. Uvnitř muzea najdou návštěvníci více než 50 interaktivních stánků s různými aktivitami, od RC hraček a virtuální reality přes vědecké experimenty a 3D tisk až po dabingové studio, živý cirkus či lukostřelbu. V zóně ABC bude možné potkat členy redakce, získat podpis od některého z vystupujících nebo se vyfotit na titulní stranu ábíčka. Kromě toho se děti mohou 5x denně přihlásit na kurzy vaření nebo prohlídky podzemního krytu. 

Během celého víkendu bude probíhat i interaktivní soutěžní hra s vědomostním kvízem o dětské batohy plné překvapení. Navíc 3x denně losujeme tombolu o stovky krásných cen. Pro menší děti je připravena zóna Sluníčka a Mateřídoušky, ve které si budou moci užít spoustu soutěží, počítačových her a další skvělé zábavy. 

Časopis ABC letos slaví hned trojité výročí. V lednu to bylo 65 let od vydání prvního čísla. Rovněž v lednu proběhla oslava 20. narozenin maskota časopisu kocoura Mourrisona. A konečně počátkem července se připomene 60 let od uveřejnění první vystřihovánky v ábíčku. Právě i všechna tato výročí redakce na festivalu připomene.

V rámci předprodeje lze zakoupit vstupenky v ceně 150 Kč pro dospělé a 100 Kč děti (děti do 3 let mají vstup zdarma). Vstupenky bude možné zakoupit i přímo na akci v ceně 200 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti. 

 Ucelený program festivalu lze najít na webu festivalabc.cz.

Tagy:

EventyABC

Co se u nás právě děje?